Akıllı Telefon Devri Kapanıyor: Artık “Zeki” Telefonlar Kullanacağız

Asus tarafından geliştirilen yeni nesil telefonlar, yapay zekanın gücünden faydalanarak pil ömründen fotoğraf kalitesine varan pek çok konuda önemli yenilikler ortaya koyuyor.

Google’ın açıkladığı rakamlara göre, geçen yıl itibarı ile dünyada yaklaşık 600 milyon akıllı telefon kullanıcısı bulunuyor. Günümüzde yaşamın her alanını etkileyen yapay zeka teknolojisi, günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen akıllı telefonlarımızı da dönüştürerek daha “zeki” hale getiriyor. Bilişim dünyasında inovatif kimliğiyle öne çıkan Asus, yeni geliştirdiği yapay zeka destekli ZenFone 5Z’yi düzenlenen bir basın lansmanı ile dün kamuoyuna tanıttı. Asus’un geliştirdiği bu yeni “zeki” cihaz, günümüz akıllı telefonlarında karşılaşılan önemli sorunlara çözüm bulmuş gözüküyor.

Asus ZenFone 5Z’nin Sunduğu Yenilikler

  • Yapay Zeka Görüntü Algılama teknolojisi, fotoğrafı çekilen nesneyi hızlıca analiz ederek, ayarları optimize ediyor ve bu sayede en güzel fotoğrafı kolayca elde etme imkanı da sağlıyor.
  • Şarj oranını dinamik olarak ayarlayarak pil ömrünü maksimum düzeye çıkaran hatta şarj etme alışkanlıklarını kişiselleştirip kişisel şarj planı da öneriyor.
  • Yapay Zeka Teknolojisi, kullanıcıların bulunduğu ortamın ses düzeyine göre kendini adapte ederek, çağrının ses yüksekliğini ortama göre ayarlama özelliği sağlıyor.

Lansmana özel sınırlı sayıda ZenFone 5Z, 6 Temmuz 2018 tarihinde Vatan e-Store’da ve Asus internet sitesi üzerinden satışa sunulacak.

 

 

Posted by Özge Uçar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir