Amazon, Sanal Kıyafetleri Üstünüzde Görebilmenizi Sağlayan Ayna Geliştirdi

Amazon tarafından geliştirilen yeni bir ayna, internetten satın almak istediğiniz kıyafetlerin üstünüzde nasıl duracağını size gösterebiliyor.

İnternetten çok beğenerek satın aldığınız bir kıyafetin elinize ulaştığında sizi hüsrana uğratması olayı çok tanıdık bir senaryo. İnternet alışverişinin sahip olduğu pek çok avantajın yanında bu küçümsenemeyecek dezavantaj, pek çok kişiyi bu alışveriş yönteminden uzaklaştırıyor.

Amazon yeni aldığı patentle bu sorunu ortadan kaldırmayı planlıyor. Geliştirilen karma gerçeklik aynası, sizi sanal bir ortama yerleştirerek burada istediğiniz kıyafeti üzerinizde görebilme imkânı sunuyor.

Alınan patentte, ayna kısmen yansıtıcı ve kısmen de geçirgen olarak tanımlanıyor. Ayna sanal bir model yaratmak için etrafı tarıyor ve daha sonra hangi objenin görüntülenmek istediğini belirleyebilmek için kullanıcın yüzünü ve gözlerini tanımlıyor. Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra sanal kıyafetler ve sahne, ayna aracılığıyla size yansıtılıyor. Burada istediğiniz kıyafetlerin üzerinizde nasıl duracağını görebiliyorsunuz.

Kaynak: The Verge

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir