Amazon Map Tracking, Siparişinizi Gerçek Zamanlı Takip Etmenize Olanak Sağlayacak

Amazon, harita takibi özelliği ile siparişinin zamanında teslim edilmesi konusunda hassas olan kullanıcılar için eşsiz bir deneyim sunuyor.

Amazon’un geçen ay tanıttığı “Map Tracking” uygulaması, geniş kitlelere ulaşmaya başladı. Bu özellik, Amazon paketinizin haritadaki konumunu gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlıyor. Uber sürücünüzü izlediğiniz gibi, paketinizin konumunu benzer bir ekranda nokta şeklinde izleyebilirsiniz.

Bu uygulama, sürücünün size ulaşmadan önce kaç tane durakta durduğunu veya teslimat yaptığını gösteriyor. Bir işiniz çıktığında programınızı ona göre yapmanızı sağlayarak, siparişinizin ne zaman geleceğiyle ilgili kafanızda soru işareti kalmamasını amaçlamaktadır.

Uygulamayı deneyimleyen bazı kullanıcıların çevrimiçi mecralarda belirttiği gibi, Amazon Map Tracking, sadece Amazon’un kendi lojistik ağı tarafından sağlanan siparişler üzerinde çalışır; UPS, FedEX veya USPS ile taşınan siparişlerde geçerli değildir.

Amazon, müşterilerinin kargolarını takip etmelerine yönelik uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Paketiniz geldiğinde, ön kapınızın fotoğrafı çekilerek size uyarı mesajı gelmesi bu uygulamalardan biri. Bakalım müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı hedefleyen Amazon, gelecekte bize ne gibi kolaylıklar sağlayacak?

Kaynak: The Verge

Posted by Ceren Seber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir