Dünyanın En Büyük Alışveriş Sitesi Amazon Türkiye Pazarına Girdi

Toplam satış hacmi ve piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesi olan Amazon, Türkiye’deki faaliyetlerine başladı.

1995 yılında Jeff Bezos tarafından kurulan elektronik ticaret öncüsü Amazon, kurulduğu ilk tarihte kitap satışlarıyla ön plandaydı. Günümüzde, DVD, müzik CDsi, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya gibi farklı türden birçok ürünü kullanıcıyla buluşturuyor.

Amazon, Türkiye’de hizmet verecek olmaktan oldukça mutlu ve gururlu olduğunu amazon.com.tr internet sitesinde böyle duyurdu:

amazon

KOBİ’lerin yeni müşterilere ulaşması için sunduğu altyapı ve teknik hizmetlere milyarlarca dolarlık yatırım yapan Amazon, bundan böyle Türkiye merkezli işletmelerin büyümesini sağlayacak. İşletmeler, herhangi bir ürün listeleme ücreti olmadan ürünlerini kolaylıkla Türkiye’nin dört bir yanındaki müşterilere satabilecek. Amazon’un sunduğu hizmetler bununla sınırlı kalmıyor; listeleme araçları, 7 gün 24 saat online satış desteği, açık ve şeffaf satış koşulları, fiyatlandırma bilgileri, rapor ve analizler gibi satış artırmaya destek olacak hizmetler de sunuyor.

Kaynak: Amazon TR

Posted by Sevde Çakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir