Apple 2019 Yılının Projelerini Tanıttı

Amerika’nın ve dünyanın en ünlü ve güçlü şirketlerinden Apple, geçtiğimiz günlerde yaptıkları lansmanda yeni projelerini tanıttı. En çok dikkat çeken projeler arasında Netflix’e rakip olan Apple TV+ ve Apple’ın bankacılık sistemini daha ileriye taşıyacak olan Apple Card var.

Apple 25 Mart’taki tanıtım toplantısında Apple TV+’ı tanıttı. Bu yeni proje, tıpkı Netflix gibi kullanıcıların tercihine göre şekillenecek. Netflix’e çok güçlü bir rakip olması beklenen TV platformunda dizi, film, çocuk programları gibi birçok bölüm olacak. Apple TV için özel hazırlanan projelerde ise Oscar ödüllü yönetmenler, ünlü oyuncular ve sunucular da görev alacak. Platformda hem global kanalların içerikleri hem de Apple TV’nin kendi ürettiği içerikler de mevcut olacak.

Apple diğer yandan oyun sektörüne ve mobil dergi uygulamalarına özel platformlarını da tanıttı. Apple, kendisi için geliştirilen oyunlarını Apple Arcade platformunda kullanıcılarına sunacak. Yıl içinde hizmete girecek platformda, yüzden fazla oyun aylık abonelik ücreti ile satışa çıkarılacak. Apple News+ ise yine aylık abonelik ücreti ile hizmete sunulacak ve yüzlerce dergiyi içinde barındıracak bir platform.

Apple’ın çok dikkat çeken projelerinden biri ise kendi bankacılık sistemlerini kurmalarını sağlayabilecek Apple Card. Apple CEO’su Tim Cook, Apple kredi kartları ile Apple Pay deneyimini geliştirmek istediklerini belirtti. Ödemeleri otomatik olarak detaylı kategorilere ayıran Apple Card harcama takibini kolaylaştıracak. Ayrıca harca-kazan modeli Daily Cash ile günlük harcamaların yüzde ikisi kadar para kazanılabilecek.

Apple Wallet ile çalışacak kredi kartı Goldman Sachs ile geliştirildi ve Touch ID, Face ID gibi güvenlik sistemleriyle donatıldı. Ayrıca kart numarası barındırmayan kredi kartı tüm ülkelerde kullanılabilecek ve alışveriş yaptıkça kazandıracak.

Kaynak: The Verge

Posted by Ceren Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir