Arttırılmış Gerçeklik, Size En Uygun Ayakkabı Numarasını Seçiyor

Nike; kişilerin ayağını tarayarak, kendileri için en doğru boyda ayakkabıyı bulabilen bir arttırılmış gerçeklik teknolojisi geliştirdi. Nike Fit adı verilen uygulamayı kullanarak telefon kameranızdan ayağınızın resmini çekiyorsunuz ve sizin için en doğru numarada ayakkabı saniyeler içinde belirleniyor.

Amerikan spor malzemeleri üreticisi Nike şirketinin yaptığı endüstri araştırmasına göre, insanların %60’ı kendileri için doğru boyda bir ayakkabı giymiyor. Nike, bu duruma çözüm sunabilecek yeni arttırılmış gerçeklik teknolojisini tanıttı: Nike Fit. Bilgisayarla görme, bilimsel veri, yapay zekâ ve tavsiye algoritması kullanan bir arttırılmış gerçeklik deneyimi olan Nike Fit; sizin için en doğru ayakkabı numarasını seçiyor.

Arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanmak için tek yapmanız gereken Nike uygulamasını indirmek ve bir ayakkabının sayfasına gidip, ayakkabı numarasını seçerken Nike Fit seçeneğine tıklamak. Sonrasında kamera aracılığıyla ayağınızın görüntüsünü alacak olan Nike Fit, görüntüyü tarayarak sizin için ideal ayakkabı boyunu saniyeler içinde gösterecek. Böylece, en doğru boyda ayakkabıyı satın almak için defalarca ayakkabı denemek zorunda kalmayacaksınız.

Kaynak: Engadget

Posted by Sonat Çakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir