‘Bellboy Robotlar’ Görenleri Şaşırtıyor

‘Savioke’ firması tarafından geliştirilen ‘bellboy robotlar’, CES 2018 kapsamında üç ay boyunca Las Vegas Otel Renaissance’ta çalışanlara yardımcı olacaklar.

Müşterilerine asansör çağırıyorlar

Las Vegas Otel Renaissance, bellboy robot olarak görev alan iki personeli ile karşımızda. Savioke firması tarafından geliştirilen robotlara; otel personelleri ”Elvis” ve “Priscilla” adını verdiler. Bellboy robotlar, ön bürodan emir alıyorlar, asansörü konukları için çağırıyorlar, biniyorlar ve konuk veya misafire telefon bağlıyorlar.

 

Bağlantı olmasa dahi işlerine devam ediyorlar

Bu bellboy robotlar, wi-fi veya LTE sinyali olmasa dahi; mevcut verilerine dayalı olarak, bağlantı olmadan görevlerini yapabiliyorlar. Savioke firması, bellboy robotların deneneceği önümüzdeki üç ay boyunca, robotları zayıf olduğu noktalara (yemek dökülen veya otelin kirli olan kısımların tespiti ve temizlenmesi, oda servisi yapılması gibi) odaklanacağını belirtti.

Şu anda 70 adet bellboy robotu hizmet veriyor

Savioke Şirketi, dünya genelinde toplam 70 adet bellboy robotun, beta testi için hizmet verdiğini bildirirken; testlerin ay sonuna kadar tamamlanıp 2018 yılı ilk yarısına doğru, güncellenen robotların tanıtılacağını duyurdu.

Kaynak:TheVerge

Posted by Burcu Üner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir