Björk Yeni Albümü Utopia’yı Alanlara, Kripto Para Hediye Edecek

Müzik, sanat ve teknoloji konularını bir noktada kesiştirmeyi seven İzlandalı müzisyen Björk, yeni albümüyle de bu konudaki sınırları zorluyor. Björk’ün Utopia isimli yeni albümünü satın alan kişiler, 100 “Audiocoin” (yaklaşık 0,19 dolar) formunda kripto para elde edecekler.

Dünyaca ünlü müzisyen Björk, deneysel müzikleri ve albüm çıkışlarında yeni teknolojileri kullanmasıyla adından sürekli söz ettiriyor. Björk, 2016’da albüm şarkılarına sanal gerçeklik videoları çekmiş ve bu sanal gerçeklik çalışmalarını “Björk Digital” adlı sergide toplamıştı.

En son çıkan Utopia adlı albüm Björk’ün teknoloji üzerine yaptığı çalışmaları devam ettireceğinin bir sinyali. Yeni albümü satına alan kişilere Björk, 100 “Audiocoin” (yaklaşık 0,19 dolar) formunda kripto para hediye edecek. Audiocoin, 2 yıl önce müzik endüstrisi hedeflenerek üretilmişti. Björk hayranları bu kripto paraları dilerlerse satabilecekler ya da Bitcoin veya benzeri bir para birimine dönüştürebilecekler.

Björk’ü Takip Ederek Audiocoin’lerinizi Arttırabilirsiniz

Utopia albümü Bitcoin, Litecoin, Dashcoin ve Audiocoin olmak üzere 4 farklı kripto parayla satın alınabilecek. Bunun yanında Björk hayranları; çevrimiçi Björk içerikleriyle etkileşim kurarak, sosyal ağlardaki bağlantıları paylaşarak veya gösterilere katılarak daha fazla Audiocoin kazanma şansına sahip olabilecekler.

Kaynak: The Verge

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir