HTC’nin Blockchain Altyapısına Sahip Akıllı Telefonu Sadece Kripto Para ile Satın Alınabilecek

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, blockchain (blok zinciri) tabanlı ilk telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. HTC’nin geliştirdiği yeni nesil akıllı telefon, Aralık ayında kullanıcılarla buluşacak ve sadece Bitcoin ve Ether ile satın alınabilecek.

Geçtiğimiz yıl Sirin Labs tarafından üretilen Finney, blokchain altyapısına sahip dünyadaki ilk telefon olması yönüyle akıllı telefon piyasasına yeni bir soluk getirmişti. Sirin Labs’in ardından blockchain teknolojisiyle çalışan yeni bir telefon geliştirmek üzere kolları sıvayan HTC, merakla beklenen yeni telefonu Exodus 1’ı geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Ana işletim sistemi Android olan HTC Exodus 1 ile blockchain ağına bağlanabiliyor ve kripto para işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca sistemde görülmeyen daha güvenlikli bir alanda hem kripto para birimi anahtarlarınızı hem de diğer kişisel bilgilerinizi saklamanıza imkan tanıyan Exodus 1, daha güvenli bir akıllı telefon deneyimi vadediyor.

Sadece bitcoin ve Ether karşılığında satılacak Exodus 1 modeline sahip olmak istiyorsanız 960 dolar değerinde 0,15 BTC veya 4,78 ETH‘yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Kaynak: Engadget

Posted by Özge Uçar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir