Elon Musk: Roadster, Opsiyon Paketiyle ‘Uçan Araba’ Haline Getirilebilir

Elon Musk; Tesla Roadster’ın bir sonraki versiyonunda, kısa mesafeli uçuş gerçekleştirebilme ihtimalinin olduğunu açıkladı. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Musk, roket teknolojisinin uygulandığı bir arabanın devrim niteliğinde ihtimallerin önünü açabileceğini dile getirdi.

Elon Musk, perşembe günü Tesla’nın elektrikli tırı Semi Truck’ın tanıtıldığı etkinlikte, yeni yüksek hızlı elektrikli spor araba Roadster’ı tanıtarak herkesi şaşırttı. Yeni Roadster, şık görünümünün yanında, 1.9 saniyede 0’dan 100 km’ye çıkabilmesi ve tek bir şarjla 1000 km yol yapabilmesiyle büyük beğeni topladı. Bu beklenmedik çıkış hala teknoloji dünyası tarafından konuşulmaya devam ederken Musk, Twitter üzerinden yeni bir açıklama yaptı.

Attığı ilk tweet’te Musk, Roadster’ın tanıtılan özelliklerinin yalnızca standart modele ait olduğunu ve daha fazla performans sunan bir de opsiyon paketi sunacaklarını açıkladı. Musk, “Bunun standart model performansı olduğunu belirtmeliyim. Otomobili başka bir seviyeye taşıyacak, özel bir opsiyon paketi olacak” diye yazdı.

Roket Teknolojisi ve Otomobil Birleştirilebilir

Musk daha sonra; kesin olarak yapılacağının sözünü veremese de Roadster’a ileride, kısıtlı bir uçabilme özelliği eklenmesi ihtimalinin olduğunu belirtti. “Gelecek nesil Roadster yükseltme paketinin, kısa mesafeli uçabilme özelliğine kesinlikle sahip olacağını söylemiyorum, fakat belki…” diye yazan Musk, bunun yapılabilmesinin “kesinlikle mümkün” olduğunu söyledi ve sadece bir güvenlik meselesinin söz konusu olduğunu dile getirdi. Musk, “Roket teknolojisinin uygulandığı bir araba, devrim niteliğinde ihtimallerin önünü açacaktır” dedi.

Yeni Roadster’ın 2020 yılında yollarda olacağı açıklandı. Büyük iddialarla kırdığı son rekoru göz önüne alırsak, Musk’ın sözlerinin bizi gelecek inovasyonlar için heyecanlandırmaya yettiğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Mashable

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir