HAVELSAN 5G İçin Yerli Marka Çağrısı Yaptı

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, 5G teknolojisi hakkında açıklama yaptı. Atalay, bu alanda yerli ve milli bir marka çağrısında bulundu.

Yurt içi ve yurt dışında askeri, kamu ve özel sektör için teknolojik çözümler geliştiren, 1982 yılında kurulan HAVELSAN’ın Genel Müdürü Atalay, yaptığı açıklamada 5G konusunda uzman açığının bulunduğunu ve bu nedenle mevcut uzmanları ikiye bölmenin doğru olmayacağını belirtti. Birden fazla kurum ve şirketin aynı konuda çalışma yürütmesinin kaynak israfı olduğunu dile getiren Atalay, hızlı yol almak ve kaynakları etkin kullanmak için bu iki yapının birlikte çalışması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, 5G konusunda güçlerin birleştirilmesi ve ortaya tek bir marka çıkarılması gerektiğini belirtti.

HAVELSAN Genel Müdürü Atalay, bunlara ek olarak ”BTK karar alıp ‘5G kullanabilirsiniz’ derse, ilk olacak şey şudur; henüz ürünleri ham olan yabancı şirketler bize ürünlerini 5G diye sunacaklar. Vatandaşın aldığı hizmet, 4,5G’den fazla olmayacak. Bu da bizim 5G çalışmalarımızı baltalayacak. Yabancı yatırımcılar daha büyük bütçelerle çalıştıkları için doğal olarak ürünlerini bizden daha hızlı geliştirecekler. Bizim isteğimiz, çalışmalarımızı yakından takip etsinler, biz geliştirene kadar onları da bekletsinler. Biz de bu işe aynı zamanda başlayalım.” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Posted by Ceren Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir