İngiliz Polisi Haberleri Halka İletmek İçin Alexa’yı Kullanıyor


İngiltere’de bulunan Lancashire’da polis, her gün belli zaman dilimlerinde vatandaşların evlerine, sesle aktive edilebilen bir uygulama yoluyla ulaşmaya başlayacak.

Amazon Alexa kullanıcısı vatandaşlar, akıllı hoparlörlerini kullanarak haberleri doğrudan Lancashire Polis Kuvvetleri’nden öğrenebilecekler.

Ücretsiz olan bu uygulama saatlik olarak güncellenerek, aranan ve kayıp olarak bildirilen kişilerin resimlerini kullanıcıların cihazlarına gönderebilecek. Proje, Lancashire Polis Merkezi İnovasyon Müdürü Rob Flanagan ve Amazon’da çalışan yazılım mühendislerinin işbirliğiyle geliştirildi.

Geleneksel yöntemlere ek olarak halkı gelişmelerden haberdar edecek
Rob Flanagan, “Polis teşkilatı olarak bizler her zaman toplumumuzla etkileşime geçmenin yollarını arıyoruz. Polislerin geleneksel yöntemlerinin yanında Alexa, halkı mahallelerindeki önemli konular hakkında bilgilendirmek için kullanılacak” diyor.

Polis memuru Flanagan, bu projenin “bebeklik döneminde” olduğunu belirterek, “Bu yeni teknoloji sayesinde, halk istediği bilgiye kolaylıkla ulaşacak” diyor. Uygulama Amazon mağazasından ücretsiz olarak edinilebiliyor.

Kaynak: BBC

Posted by Burcu Üner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir