DNA’ya Özgü Zayıflama Uygulaması Geliştiriliyor

30 milyondan fazla kullanıcısıyla popüler bir zayıflama uygulaması olan Lose İt!, EmbodyDNA adı altında yeni bir DNA bazlı zayıflama programı geliştiriyor.

Lose it!; bir genom şirketi olan Helix ile birlikte beslenme, sıvı tüketimi ve fiziksel aktiviteler hakkında DNA’nıza özgü kişisel öneriler sunan EmbodyDNA uygulamasını kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Şirket, uygulama için sürecin şu şekilde ilerleyeceğini açıkladı: Kullanıcılar öncelikle 188.99 dolara embodydna.com’a girerek tükürük örneği içeren bir kit sipariş ediyorlar. Örnekleri gönderdikten sonra, Helix DNA’dan verileri elde ediyor ve Lose it! de veriyi dönüştürerek onları kişiselleştirilmiş kilo verme, beslenme, fitness ve besin hassasiyeti önerileri ile birlikte doğrudan kullanıcıya teslim ediyor.

Lose İt! CEO’su ve kurucusu Charles Teague, Amerikalıların yaklaşık üçte ikisinin obez olması sebebiyle uygulamanın sunduğu imkânların büyük bir kitleye hitap ettiğini belirtiyor.

Geçen yıl Lose it!, fotoğraf aracılığıyla yiyecek ile ilgili beslenme değerlerini belirten uygulama Snap It’i piyasaya sunmuştu.

Kaynak:Mobi Health news

Posted by Atahan Akgün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir