Elon Musk’tan Yeni Adım: New York – Washington DC 29 Dakika Sürecek

Elon Musk, Twitter’da New York, Philadelphia, Baltimore ve Washington DC’yi birbirine bağlayan yer altı bir Hyperloop transit ağını inşa etmek için hükumetten sözlü olarak onay aldığını ve her şehir merkezini birbirine bağlayan duraklar ve her şehirde bir düzine giriş veya çıkış asansörü bulunacağını söyledi. Proje tünel açma şirketi The Boring Company aracalığıyla yürütülecek ve California’daki SpaceX Genel Merkezi yakınında hali hazırda test edilmeye başlandı.

Yer altından tünel kazan The Boring Company’nin işleyişi, Musk’ın diğer şirketi olan Hyperloop One’dan daha farklı. Tüplerde insan ve yolcu taşıyan Hyperloop One gibi olmayan The Boring Company, araçların gideceği bir yol hazırlıyor yer altında ve onları bir platforma oturtarak 200 km/sa’ya ulaşmalarını sağlıyor.

Haberi Twitter’dan Verdi

Elon Musk, haberi Twitter’dan duyurdu. Ayrıca, San Francisco ve Los Angeles döngüsü dışında Texas’a da bir ağ ihtimali olduğunu söyledi. Resmi onay almak için hâlâ çok işleri olduğunu tweetleyen Musk’ın duyuruyu yaptığı o tweet:

“Az önce hükümetten, The Boring Company’nin New York – Philadelphia – Baltimore – Washington DC arasında yer altı yolu yapmak için sözlü onay çıktı. New York – Washington DC 29 dakikada.”

Kaynak: TechCrunch

Posted by Mert Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir