Genesis Sanal Kılavuzu Arabanızın Özelliklerini Artırılmış Gerçeklikle Açıklıyor

Hyundai, Genesis marka arabaları için hazırladığı sanal kullanım kılavuzunu artırılmış gerçeklikle birleştirdi. Böylece kullanıcılar arabalarının özelliklerini artırılmış gerçeklik yardımıyla hem daha kolay hem de daha ilgi çekici bir şekilde öğrenebilecekler.

Modern arabaların giderek daha karışık olması, özelliklerinin de anlaşılmasının giderek daha zor bir hale gelmesine sebep oluyor. Bu nedenle de kullanıcılar, hayati önem taşıyan bilgiler içeriyor olsa da o karmakarışık kullanım kılavuzlarını okumak istemiyorlar.

Hyundai’ın lüks markası Genesis, bu duruma bir son verebilmek için kolları sıvadı. G80 ve G90 model sedanları için Genesis Sanal Kullanım Kılavuzu yarattı. Kullanıcılar bu kılavuzu Apple App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebiliyorlar.

Genesis kullanıcısının yapması gereken tek şey, akıllı telefonlarını veya tabletlerini arabanın belli bir alanı üzerine tutmak. Örneğin; motor bölmesini açıp cihazınızı oraya tuttuğunuzda ekranınızda içerideki parçaların ne olduğuna dair etiketler beliriyor. Bu etiketlere tıklayıp o parçayla ilgili ayrıntılı bilgi alabiliyorsunuz. Arabanızın yağını nasıl kontrol etmeniz gerektiğini izleyebilir, arabanızın suyunu nasıl yenilemeniz gerektiğini öğrenebiliyorsunuz.

Genesis Sanal Kılavuzu, arabanızın içinde yer alan ve kafanızı karıştırabilecek sayıdaki düğmeler için de sanal kılavuz yardım desteği sunuyor. Düğme tarayıcı uygulamasıyla, arabanızın içindeki düğmelerin üzerine ekranınızı tuttuğunuzda, düğmeler için etiketler beliriyor. Bu etiketlere tıkladığınızda düğmelerin ne işe yaradığı ve ne zaman kullanılması gerektiğiyle ilgili videoya ulaşabiliyorsunuz.

Genesis; 360 derece VR desteği, 25 adet 3D görselleri, 135 adet videosu gibi daha pek çok özellik içeren bu sanal kılavuzuyla, kullanım kılavuzu deneyimini bir üst seviyeye çıkartıyor.

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir