Google Glass Geri Döndü ve Sağlıkta Büyük Planları Var

Bugün; Google üretim, lojistik, saha hizmetleri ve sağlık hizmetleri gibi çeşitli endüstrilerde kullanılmak üzere Glass’a yeni bir işlev kattığını açıkladı. Yeni tasarım daha rahat ve aynı zamanda daha uzun pil ömrüne sahip. Google, bu alanlardaki insanlar için Glass’a özel yazılımlarla iş çözümleri oluşturmak için 30 ortakla birlikte çalışıyor.

Proje Başkanı Jay Kothari, sağlık profesyonellerine yardımcı olmak için önemli bir rol oynayabileceğini ifade etti ve ekledi “Hastalarla daha iyi temas kurulabilir. Dignity’nin Baş Sorumlusu Dr. Davin Lundquist, bakım kalitesini arttırmanın yanı sıra Glass’ın hasta notlarını yazarken harcadıkları süreyi ve diğer idari işleri daha hızlı ve etkili hale getirebileceğini düşünüyor.

Anka Kuşu’nun Yeniden Doğuşu

Glass’ın yenilenmesinde rol oynayan Rafael Grossman bu durumu “Anka Kuşu’nun Yeniden Doğuşu” olarak değerlendirdi ve cerrahi uygulamalara güçlü destek vereceğini belirtti. Grossman, “Çoğumuz için Google Glass hiç ölmedi. Glass’ı birkaç yılldır klinik tıp ve eğitimlerinde çok başarılı bir şekilde kullanıyoruz. Glass, bugünün ve yarının hekimlerini güçlendirmek için yeni bir yolculuğa işaret ediyor.” dedi.

Kaynak: Forbes

Posted by Mert Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir