Google ve Walmart, Amazon’un Alexa’sına Meydan Okumak Üzere Ortaklık Kurdu

Google ve Walmart; Google’ın ses kontrollü asistanı Google Home aracılığıyla, yüz binlerce Walmart ürününü satın almaya imkân tanıyacak yeni bir çalışma için ortaklık kurdu.

Sesli Alışveriş İmkânı

Amerika’da oldukça güçlü bir marka bilinirliğine sahip perakende satış mağazası Walmart, düşmanı Amazon’un düşmanı olan Google ile dostluk kurmaya karar verdi. Yaptıkları yeni bir anlaşmayla Eylül ayı sonunda, Google Home cihazına sahip kişiler sesli komut kullanarak Walmart’tan sipariş verebilecekler.

Google, bu yılın başlarında Amazon’un sesli asistanı Alexa’nın sahip olduğu gibi ticari fonksiyonelliğe sahip olabilmek amacıyla; Costco, Walgreens ve PetSmart gibi ortak perakendecilerle birlikte Google Home’un ​​sesli alışveriş olanağını başlatmıştı.

Şimdi ise dünya çapında da çok sayıda şubesi olan Amerika’daki en önemli perakende mağazalarından Walmart’la anlaşma sağlayarak, Amazon’a karşı ciddi bir ittifak kurdu. Walmart müşterileri mağaza hesaplarını Google ile bağlantılı hale getirerek Google Home vasıtasıyla sesli alışverişlerini gerçekleştirebilecekler.

Kaynak: Recode

Görsel: eSellerCafe

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir