IKEA Birleşik Krallık’ta Güneş Panelleri ve Ev Bataryalarını Tanıttı

IKEA, kurulumu ve donanımını Solarcentury’nin yaptığı güneş panellerini ve ev tipi bataryaları İngiltere’deki müşterilerine sunma planlarını açıkladı.

IKEA, İngiltere’de bir dizi güneş panelini ve ev tipi batarya takımını piyasaya sürdü. Şirket, ülkenin önde gelen güneş enerjisi sağlayıcısı Solarcentury ile işbirliği yaparak müşterilerin evlerini daha çevre dostu hale getirmeyi kolaylaştırmayı umuyor.

Sistemlerin maliyeti binlerce pounda mal olmasına rağmen IKEA, kullanıcıların elektrik faturasını yüzde 50’ye kadar azaltabileceklerini iddia ediyor. Bu iş için tasarlanmış bir araç tarafından elde edilen, lokasyona bağlı uydu görüntülerine ve ölçümlere bakılarak ne kadar tasarruf yapıldığı hesaplanabilir.

Ikea’nın mobilyaları genel olarak kendinden montajlı olsa da, güneş panelleri uzmanlar tarafından kurulacak. Satın almayı düşünen kişiler eve donanımı kurmadan önce mühendislerden bir fiyat teklifi alabilirler.

Güneş enerjisi gittikçe daha erişilebilir hale geliyor. Birçok kişi güneş enerjisine ulaşmak için Tesla’nın güneş panellerini bekliyor çünkü benzerlerinden daha ucuz.

IKEA ile Tesla arasındaki fark ise; IKEA oldukça tanınmış bir marka ve kurulumunun kolay olması yönüyle birçok tüketiciye hitap edecek. Eğer güneş enerjisi panelleri İngiltere’de popüler olursa şirketin diğer ülkelerde de bu projeyi hayata geçirmesi sürpriz olmaz.

Kaynak: Futurism

Posted by Ekin Eryazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir