Oculus’tan Yeni Bir Sanal Gerçeklik Adımı

Facebook’un sanal gerçeklik alanındaki en büyük hamlesi olan Oculus’tan önemli bir haber geldi. Piyasadaki yüksek fiyatlı ürünü olan Rift’in 600 $’dan 399 $’a düşeceğini açıklayan Oculus, bir de müjde verdi: Önümüzdeki yıl 200 $’lık bir ürün çıkaracağız!

Pacific ile Sanal Gerçekliği Deneyimlemek Daha Ucuz

Pacific ismiyle duyurulan yeni sanal gerçeklik gözlüğü ve sisteminin 200 $ olacağını açıklayan Oculus, piyasada büyük bir heyecan uyandırdı. Oyun oynama, video izleme ve sosyal ağlarda zaman geçirme için kullanılacak olan sistem kablosuz olacak. Ekim ayı gibi oyun tasarımcılarına, ürün hakkında daha detaylı bilgi verileceği dedikoduları bulunuyor.

2014 yılında Facebook tarafından satın alınan Oculus’a verilen önem son dönemlerde yeniden artış göstermeye başladı. Mark Zuckerberg’ün sanal gerçeklik konusunda duyduğu heyecan sebebiyle hem Rift’te güncellemeler yapılıyor hem de daha alt ekonomik segmentlere uygun Pacific’in çalışmalarına başlanıyor. Pacific sayesinde sanal gerçeklik deneyimi yaşamak daha uygun fiyatlı olacak ve lüks olmaktan uzaklaşacak.

Kaynak: CNBC

Posted by Çağatay Gültekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir