Uzay Şartlarına Bile Dayanan Termal Kapsül ile Telefonunuz Güvende Olacak

Günlük hayatımızda bize herkesten ve her şeyden daha yakın olan telefonlarımıza aşırı bir bağlılık duyduğumuz aşikar ve itiraf edelim onları korumak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Araştırmacılar da bu durumun farkına vardılar ve astronotları uzaydaki ekstrem çevre koşullarından korumak için kullanılan materyali kullanarak bir termal telefon kapsülü ürettiler.

Cihazlarınızı güneşte bıraktığınızda, soğuğa maruz kaldığında ya da suya düştüğünde geri dönülemez hasarlar meydana gelebiliyor. Phoozy isimli şirket telefonunuzu bu tür durumlara karşı korumalı hale getirebilmek için yeni bir çalışma gerçekleştirdi.

Şirket; ürünün dış kısmını oluşturan ve ışığı fazlaca yansıtan bir materyal olan krom kabuğun, gelen ışınların yüzde doksanını geri yollayabildiğini söylüyor. Dış yüzeyin hemen altında ise telefonları düşme anlarında koruyacak ve telefonun içinde sabitlenmesini sağlayacak bir tabaka barındırıyor.

Termal kapsül, cihazları aşırı sıcak ya da soğuklardan koruyan, ciddi düşüşlerden hasar görmemesini sağlayan ve suya düşen telefonları su üstünde yüzdürebilen bir tasarıma sahip. Ancak telefonlar kapsülün içerisindeyken kullanılamıyor. Aktif bir yaşam tarzına sahip insanların Phoozy’i kullanarak, telefonlarını koruyabilecekleri söyleniyor.

Kaynak: Digital Trends

Posted by Atahan Akgün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir