LG’nin Yeni Robotları Otellerde ve Süpermarketlerde Hizmet Verecek

LG tarafından yeni geliştirilen üç yeni robotun; otellerde, restoranlarda ve süpermarketlerde müşterilere hizmet etmek üzere görevlendirileceği açıklandı. 

Geçtiğimiz yıl tanıttığı havalimanı rehberi ve havalimanı temizlikçisi robotlarıyla dikkatleri üzerine çeken LG, şimdi de bu robotları ‘CLOi’ ismi altında topluyor ve bu aileye üç yeni robot dahil ediyor.

Serving Robot (Servis Robotu), Porter Robot (Kapı Görevlisi Robot) ve Shopping Cart Robot (Alışveriş Arabası Robotu) olarak isimlendirilen bu üç robot, isimlerinden de anlaşılacağı üzere farklı görevlere sahip olacaklar.

Serving Robot; otellerde, havaalanı salonlarında ve restoranlarda müşterilere içki ve yemek servisi yapması için geliştirildi. İçki ve yemeğin servis edildiği bölümün üstünde bulunan ikinci kısımda ise yukarıdaki görseldeki gibi havlu benzeri diğer ürünlerin servisi de yapılabilecek.

Porter Robot, otellerde bekleme süresini en aza indirebilmek için check-in ve check out işlemlerini gerçekleştirecek. Bunun yanında bu robotlar, müşterilerin bagajlarını taşımasına da yardımcı olacak.

Shopping Cart Robot ise yüksek kaliteli süper marketlerde alışverişi daha kolay ve daha eğlenceli hale getirmek üzere tasarlanmış. Kendine ait barkod okuyucuları bulunan bu robotlarda, müşteriler aldıkları ürünlerin fiyatlarını kontrol edebilecekler ve robotta bulunan ekranda market listelerini görebilecekler. Ayrıca kullanacağınız bir akıllı telefon uygulamasıyla bu robotların sizi almak istediğiniz ürüne götürmesini de sağlayabileceksiniz.

LG’nin yeni robotlarıyla ilgili detaylar, gelecek hafta Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2018’de açıklanacak.

Kaynak: Engadget

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir