Lüleburgaz’da ‘2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’ Başlıyor

Lüleburgaz Belediyesi; pazartesi günü düzenlenen lansman gecesiyle, 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’nda hayata geçirilmesi planlanan fikir ve projelerin tanıtımını gerçekleştirdi. Geceye, girişimcilik ve tasarım ekosisteminin önemli isimlerinin yanı sıra çok sayıda katılımcı yoğun ilgi gösterdi.

Lüleburgaz Belediyesi, 2017-2021 Stratejik Planı çerçevesinde “Her yerde, her şeyde, herkes için inovasyon ve tasarım” sloganıyla 2018 yılını ‘İnovasyon ve Tasarım Yılı’ ilan etti. Girişimcilik ve tasarım alanında tanınmış isimlerin yanı sıra basın, paydaşlar ve çok sayıda kişinin katılımıyla 25 Aralık akşamı düzenlenen lansmanda projelerin tanıtımı yapıldı.

Ünlü sunucu Metin Uca’nın açılış konuşmasını yaptığı gecede Lüleburgaz Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Direktörü Dilek Çetin Çivi, Lüleburgaz Belediyesi’nin gelecek vizyonu ve 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı’na dair planlamaları aktardı. Çivi, Lüleburgaz Belediyesi’nin “Her yerde, her şeyde, herkes için inovasyon ve tasarım” çıkış noktasından hareketle yola çıktığını ve Lüleburgaz’da yer alan Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA) içerisinde yer alacak kuluçka merkezi ve eğitim salonlarının kapılarının girişimci zihinlere ardına dek açık olduğunu belirtti.

Zincirleme Değişimin Başlangıcı

Gecede konuşma yapan teknoloji yazarı Serdar Kuzuoğlu da 2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı ile ilgili olarak, “Böyle çabaların çok nadir ve çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Lüleburgaz değişirse Marmara değişir ve bu zincirleme bir şekilde sürüp gider” sözleriyle Lüleburgaz’da başlatılan dönüşümün tüm Türkiye için önemli olduğunun altını çizdi.

Kuzuloğlu’ndan sonra düşüncelerini aktaran Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, konuşmasında inovatif fikirlerin ve tasarımların daha iyi bir yaşam anlamına geldiğini vurguladı.

 

 

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir