Mary Meeker, Kleiner Perkins’teki Ortaklık Görevini Bırakıyor

İnternet dünyanın kraliçesi olarak anılan Mary Meeker yıl sonunda ortağı olduğu Kleiner Perkins’ten ayrılacak. Facebook, Twitter, Spotify ve Snapchat gibi başarılı girişimlere yaptığı yatırımlarla ünlenen Meeker, kendi yatırım fonunu kurarak faaliyetlerine devam etmeyi planlıyor.

Her yıl İnternet Trendleri Raporlarını yayınlayan ünlü risk sermayedarı Mary Meeker, bu yıl Kleiner Perkins’teki ortaklık görevini sonlandıracak. Şirketten ayrılmasının temel sebepleri ise şirketin operasyonlarını giderek küçültmesi ve Meeker’in kendi yatırım şirketini kurmak istemesi. Kuracağı şirkete mevcut ortaklarından Mood Rowghani, Juliet de Baubigny ve Noah Knauf’un da katılması bekleniyor.

Mary Meeker basına verdiği demeçte, kurulacak olan bu oluşum ile ABD dışındaki teknolojik girişimlere daha fazla yatırım yapmayı planladıklarından bahsetti. Daha önce Facebook, Twitter, Spotify ve Snapchat’e yatırım yapan Meeker teknoloji sektörüne hiç yabancı değil. Yönetimdeki isimlerin fazla olmasının şirkete daha fazla çeşitlilik getireceğini düşünen ortaklar böylelikle yatırım yapılacak şirketlere daha fazla odaklanabileceğini belirtti.

Kaynak: The New York Times

Posted by Eda Balcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir