Mercedes’in Yeni Elektrikli Arabası Tesla’nın Tahtını Sallayabilir

Mercedes-Benz’in tamamen elektrikli ilk lüks SUV modeli Mercedes EQC, bugün Stockholm’de bir lansman ile basına tanıtılacak. Mercedes-Benz’in lüks elektrikli arabalara yönelik yaptığı bu açılım ile uzun süredir elektrikli araba pazarında lider olan Tesla için kuvvetli bir rakip ortaya çıkmış gözüküyor.

Elektrikli araba denince akıllara ilk gelen otomobil markası olan Tesla, yakın zamanda lüks elektrikli araba pazarındaki liderliğini Alman otomotiv devlerine kaptırabilir. Aralarında Volkswagen (Audi ve Porsche), Mercedes-Benz ve BMW’nin bulunduğu ünlü otomobil markaları Tesla’nın hakim konumda bulunduğu lüks elektrikli araba pazarında kendilerine yer edinmek istiyor.

2022 yılı itibarıyla, satışa sunduğu modellerin tamamında elektrikli bir versiyon sunmak için hazırlanan Mercedes-Benz, EQ markası altındaki ilk seri üretim modelini Stockholm, İsveç’te gerçekleşecek bir lansman ile bugün basına tanıtacak. Mercedes-Benz’in lüks elektrikli araba pazarına yaptığı açılımın ardından, Auidi ve BMW’nin de önümüzdeki yıllarda kendi elektrikli SUV modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor.

Mercedes-Benz’in yeni EQC SUV modeli için yayınladığı tanıtım videosu:

 

Posted by Özge Uçar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir