Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıracak Girişim: Think Board

Genç girişimciler tarafından geliştirilen Think Board, geleneksel tahtaya not alarak ders anlatma yöntemini değiştiriyor. Yapışkanlı kağıt formundaki dijital tahta, üstüne yazılan renkli veya renksiz yazıları Rocketbook uygulaması üzerinden mobil cihazlara QR koduyla okutarak depoluyor.

Günümüzde her gün bir yenisi üretilen dijital teknoloji ürünleri, geleneksel not alma yöntemlerini de değiştiriyor. Defter ve kalem taşımaya gerek duymayan öğrenciler, telefonlarında not tutmak gibi dijital yöntemlere yöneliyorlar; ancak, yeni girişim Think Board, QR koduyla çalışan yapışkanlı bir kağıt formunda olmasıyla, bilinen dijital yöntemlerden ayrılıyor. Mobil cihazlarına Rocketbook uygulaması indiren kullanıcılar, Think Board üstüne aldığı notları QR koduyla okutarak mobil cihazlarında depoluyor.

Mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel matriks bir barkod türü olan QR kodu kullanıcılar için pratik bir teknolojiyken, Rocketbook ise notların Google dokümanlar, Drobox, Evernote ile entegre edilmesini sağlayan bir uygulama dolayısıyla Think Board, öğrenciler başta olmak üzere; tüm kullanıcıların zaman ve kağıt tasarrufu yapabilmesine olanak tanıyor.

Dijital ortamda düzenli ve eksiksiz defter tutmayı sağlayan Think Board, masaya, duvara, kapıya ve aklınıza gelebilecek her türlü pürüzsüz yüzeye rahatlıkla yapıştırılabilmekle kalmayıp, kullanıcılara büyük yazabilme imkanı tanıyor. Farklı boyutlarla satışa çıkarılan Think Board, notları güncel haliyle başka kullanıcılarla paylaşma özelliğiyle, ofiste veya ekip çalışmalarında da tercih edilebilecek bir ürün.

Kaynak: Think Board

Posted by Sevde Çakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir