Bu Restoranda Yalnızca Gülümseyerek Sipariş Verebilirsiniz

CaliBurger isimli bir restoran zinciri, müşterilerinin yüz tanıma teknolojisi kullanarak sipariş vermelerine olanak tanıyan yeni bir sistem kullanmaya başladı. 

Bir süre önce, hamburger şefi robot Flippy ile son teknolojiyi yakından takip ettiğini kanıtlayan fast-food zinciri CaliBurger, bu alanda inovatif yaklaşımlar sergilemeye devam ediyor.

Restorana koyulan ve yüz tanıma teknolojisiyle donatılmış bir ekran, müşterilerin geçmiş siparişlerini hatırlıyor ve böylece müşteriler hiç vakit kaybetmeden burgerlerini tam olarak nasıl seviyorlarsa o şekilde alabiliyorlar.

Gülümseyerek Bedava Hamburger Kazanabilirsiniz

İlk kullanımda; müşteriler ekran üzerindeki yönlendirmeleri kullanarak bir kullanıcı hesabı oluşturuyorlar ve ilk siparişlerini giriyorlar. Daha sonraki kullanımlarda ise müşterilerin sadece kameraya gülümsemesi yeterli oluyor. Yüz tanıma sistemi kullanıcıyı algılıyor ve geçmiş siparişlerini ekrana getiriyor.

Üstelik müşteriler bu sistemi kullanarak puan ya da ‘Calicoin’ biriktirebiliyor ve bunları ücretsiz sipariş vermek üzere kullanabiliyorlar.

Sistem şimdilik ödeme için kredi kartı kullanımı gerektiriyor, fakat CaliBuger 2018 yılında yüz tanıma teknolojisiyle ödeme yapılabilmesi için de çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getiriyor.

Kaynak: DigitalTrends

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir