Scarlett Johansson’a Benzeyen İnsansı Robot Üretildi

Hong Kong’lu bir grafik tasarımcısı, yeni geliştirdiği insansı robotu Hollywood aktristi Scarlett Johansson’a benzetmeyi başardı. Uzun süredir bu konu üzerinde çalışan tasarımcı, bu robotların sayısını artırmak istiyor.

Hong Kong’da yaşayan 42 yaşındaki ürün ve grafik tasarımcısı Ricky Ma, “Mark 1” olarak adlandırılan insansı robotu geliştirerek çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Robotun Hollywood aktristi Scarlett Johansson’a benzerliği büyük şaşkınlık yaratsa da Ricky Ma robotu adlandırmak istemedi. Bir yılı aşkın süredir bu amacının peşinden koşan Ma, robotu için 50,000 dolardan fazla para harcadı.

Ricky Ma elektromekanik ve programlama konusundaki deneyimsizliğinden kaynaklı zorlukların üstesinden geldikten sonra, Mark 1’i oluşturabildi. Mark 1 uzuvlarını hareket ettirebilen, başını çeviren, eğilen, göz kırpabilen bir robot. Mark 1 bu özelliklerinin yanında 3D baskılı bir iskeleti kaplayan silikon cilde sahip. Fiziksel özelliklerinin yanı sıra komutlara da cevap verebiliyor. Ricky Ma, fon sağlarsa veya oluşturacağı prototipleri satarsa, benzer insansı robotları yapmaya devam edecek.

Kaynak: Digital Trends

Posted by Ceren Demir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir