Süper Lüks Uzay Oteli: Aurora Station

Orion Span isimli bir startup, alçak Dünya yörüngesine lüks bir uzay oteli kurmak istediğini açıkladı.

Virgin Galactic ve Blue Origin gibi şirketler, önümüzdeki birkaç yıl içinde uzay turizmini başlatmayı planlıyorlar. Peki, bu turistler verdikleri paranın hakkını tam anlamıyla almak için yalnızca bir uçuştan fazlasını isterlerse? Orian Span bu potansiyel talep için şimdiden bir plan hazırladı.

Bu hafta şirket, yörüngede “Aurora Station” isimli lüks bir uzay oteli kurmayı planladığını açıkladı. Yapımına 2021’de başlanacak olan otelin, 2022’de ziyaretçi almaya başlayacağı düşünülüyor.

Aurora İstasyonu’nda kalma ayrıcalığı elde etmek isterseniz 12 günlük bir konaklama için kişi başına 9,5 milyon doları gözden çıkarmanız gerekecek. Bu fiyata, üç aylık bir eğitim programı ve alçak Dünya yörüngesindeki uzay istasyonuna gidiş-geliş yol parası da dahil olacak.

Otel, iki mürettebatın yanı sıra bir kerede sadece dört misafir ağırlayabilecek. Aurora Station’daki yerinizi rezerve etmek için, şimdi 80.000 $ depozito ödeyebilirsiniz. Bu depozito tamamen iade edilebilir olsa da henüz temelleri bile atılmamış, yalnızca fikir aşamasında olan bir otelin depozitosu için biraz fazla gibi görünüyor.

Kaynak: Engadget

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir