Tedavinin Geleceğini Şekillendirmek İsteyenler CRISPR-Cas9 Eğitiminde Buluşuyor

Yüzyılın en önemli buluşlarından CRISPR-Cas9 gen düzenleme tekniği hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler için CRISPR Solutions bir eğitim düzenlemeye karar verdi. Uygulamalı eğitim sonucunda sertifika alacak katılımcılar, herhangi bir hedef hücre için kendi CRISPR sistemini geliştirip kullanabilecek.

Bir grup Türk doktor ve bilim insanı tarafından kurulan CRISPR Solutions, 21 Nisan’da CRISPR-Cas9 (DNA’da hedeflenen bölgeye bağlanabilmeleri sayesinde genomda düzenleme yapmaya imkân veren yeni nesil genom düzenleme teknikleri) üzerine bir eğitim gerçekleştirecek. Etkinliğe CRISPR teknolojisi ile ilgilenen bilim insanları, biyoloji bölümleri ve tıp öğrencileri dahil genetik ile ilgilenen herkes katılabilecek.

40 kişilik kontenjanla sınırlandırılan eğitime; Antimikrop, Doku Biyoteknoloji ve Genz Biyoteknoloji gibi sektörün önemli firmaları sponsor oldu. CRISPR Solutions ekibi ile güç birliği yapan Genz Biyoteknoloji, geliştirdiği genetik testlerle alanında öncü yeni nesil bir sağlık girişimi. CRISPR teknolojisinin devrim niteliğinde olduğunu vurgulayan Genz Biyoteknoloji kurucusu ve CEO’su Umut Ağyüz, CRISPR sayesinde geleneksel tedavilerin kökten değişeceğini ve yerini yeni nesil hücre tedavilerinin alacağını belirtiyor.

CRISPR-Cas9 eğitimi hakkında detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Posted by Özge Uçar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir