Geleceğin Teknik Direktör Yardımcıları: Yapay Zekâlar

Derin öğrenmeden faydalanılarak geliştirilen yeni bir yapay zekâ teknolojisi; futbol maçlarının videolarını izleyerek, teknik direktörlere takımlarını geliştirebilmeleri için faydalı önerilerde bulunuyor.

Spor dünyasında inovasyonun etkilerini son zamanlarda çok daha fazla görüyoruz. Avustralyalı bir şirket bunlara bir yenisini daha ekledi. Flixsense isimli yeni bir yapay zekâ teknolojisi, futbol maçlarını video üzerinden analiz ediyor ve teknik direktörlere anlık olarak öneriler sunuyor. Böylece teknik direktörler, takımlarını daha iyi hale getirebilmek için ne yapmaları gerektiği konusunda çok daha ayrıntılı bilgilere sahip olabiliyorlar. Platform; goller ve pas şekillerinden, top tutma ve oyuncu takibine kadar futbolun her yönü üzerine değerlendirmelerde bulunabiliyor.

Şu an oldukça yeni olan bu teknoloji, daha çok video eklendikçe bilgisini daha da geliştirecek ve daha akıllı hale gelebilecek. Flixsense, futbol haricinde kriket için de uygulanabiliyor. Şu an için küçük bir ekibe sahip olan bu startup, bu teknolojiyi daha fazla spor alanına uygulamak istiyor.

Kaynak: Spring Wise

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir