TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali Başlıyor

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan Teknofest İstanbul, Türkiye Teknoloji Takımı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor.

Teknoloji üreten bir Türkiye hedefi ile çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapacak Teknofest İstanbul fuarında: 14 Farklı Kategoride Teknoloji Yarışmaları, World Drone Cup, Hackistanbul Siber Güvenlik Yarışması, geleceği şekillendirecek teknolojik gelişmelerin görücüye çıkacağı “Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi”, jet uçak ve helikopter gösterileri, konserler, planetaryum ve paraşüt atlayışları, hava araçları sergisi ve simülasyon uygulamaları gibi farklı yaş gruplarına hitap edecek eğlenceli ve eğitici etkinlikler düzenlenecek.

Uluslararası bir girişim fuarı olan Teknofest İstanbul, üniversite öğrencilerine yönelik çalışmaları kapsamında Vakıf, Millî Teknoloji Burs programı ile burs desteği veriyor. Bununla birlikte, Teknoloji Takımları programı kapsamında üniversite teknoloji takımlarına ekipman, altyapı, ulaşım ve teknik danışmanlık desteği veriyor.

Hızla değişen teknoloji gündemini yakalamak ve teknoloji kapsamında geleceğin gelişme ve ihtiyaçlarının konuşulacağı seminerlerin düzenleneceği festivalde, ziyaretçiler, yerli ve yabancı konuşmacılarla bir araya gelebilecek.

Etkinlik programı için tıklayın

Kaynak: Teknofest İstanbul

Posted by Sevde Çakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir