Elon Musk: Tesla’nın Sürücüsüz Otomobilleri, Gideceğiniz Yeri Tahmin Edebilecek

Elon Musk bir Twitter kullanıcısına verdiği cevapta; Tesla’nın sürücüsüz araçlarının, gideceğiniz yeri söylemenize ihtiyaç duymayacağını, bunun yerine aracın yapay zekâsının bunu tahmin edebileceğini açıkladı.

Sizi Tanıyan Araba

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, 2018’den önce piyasaya sürme sözü verdiği sürücüsüz araçları hakkında heyecan verici bir bilgi daha verdi. Bir Twitter kullanıcısının, arabaya girdiğimiz anda bize nereye gideceğimizi soran bir araç yapmayı planlayıp planlamadığı sorusuna Musk, “Çoğu zaman sormaya gerek duymayacak” şeklinde cevap verdi.

Musk’ın daha sonraki konuşmalarından anlaşıldığı kadarıyla; Tesla araçlarındaki yapay zekâ, belirli saatlerde gittiğiniz destinasyonlara göre çıkarım yapabilecek. Her gün sabah 7’de işe gidiyorsanız, o saatte araca bindiğinizde sizin işe gideceğinizi anlayabilecek ve yola koyulacak.

Otomobil üreticilerinin ve hatta sürücüsüz sistemlerin iyileştirilmesi için çalışan özel araştırma kurumlarının sayısı arttıkça, otonom sürüş teknolojisi daha da ileriye gidiyor. Tesla’nın 2018’den önce piyasaya sürme sözü verdiği sürücüsüz aracında daha ne gibi özellikler yer alacağını merakla bekliyoruz.

Kaynak: Futurism

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir