Tesla Sahipleri Artık Araçlarında Servis Sıkıntısı Yaşamayacak

Tesla, elektrikli araçlarının teknik arıza ve onarımlarını artık kendi kurduğu tesislerde gerçekleştirecek ayrıca yazılım ile ilgili aksaklıklar araç sahipleri tarafından giderilecek. Bu yenilikle şirket sürekli yaşanan teknik servis sıkıntılarından müşterilerini kurtaracak.

Tesla Motors yıllık hissedarlar toplantısında yeni kararlar alındı. Ardından şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Elon Musk pazar günü attığı bir tweet ile elektrikli araçlarının teknik onarımını artık araç sahiplerinin kendilerinin yapabileceğini müjdeledi. Tesla araçlarının giderek yaygınlaşmasıyla beraber teknik servis konusunda şikayetler almaya başladı, çareyi ise araçların onarım bilgilerini müşteriler ile paylaşmakta buldu.

Şirket paylaştığı bilgiler karşılığında müşterilerinden ücret talep edecek. Musk’ın duyurduğu bu haber ile araçların daha fazla tercih edilmesi ve mevcut müşterilerin kaybedilmemesi hedefleniyor. Bunun yanında hasar gören parçaların da yine şirket içinde temininin yapılacağı ve üçüncü kişilere olan ihtiyacın olabildiğince aza indirileceği ise açıklanan diğer bilgiler arasında. Şirketin kendi tesisi olan ‘Body Repair Centers’ içerisinde onarılacak araçlar ise sırasıyla şöyle; Tesla Model 3, Model S ve Model X.

Kaynak: CNBC

Posted by Eda Balcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir