Toyota ve Google “Android Auto” Desteği İçin Anlaşmaya Varabilir

Sürüş esnasında kullanıcıların işini kolaylaştırmak için geliştirilen Android Auto desteği Toyota araçlarına geliyor. Uzun süredir Android Auto desteğine temkinli yaklaşan Toyota, Google ile anlaşma yolunda.

Ocak ayında otomobillerinde araç içi bilgi ve eğlence sistemi Apple CarPlay desteğini sunarak modern teknolojiye uyum sağlayan Toyota, Apple kullanıcılarının yüzünü güldürürken Android kullanıcılarını küstürmüştü. Telafi mahiyetinde attığı yeni adımla Toyota, Android Auto desteğini nihayet kullanıcılara sunuyor. Adım adım yol tarifleri, eller serbest arama ve müzik çalar özellikleri sunan Android Auto, birçok araç şirketine destek verirken, Toyota marka otomobillerde henüz kullanılamıyor. Veri toplama ve konum takibi özelliklerinden dolayı Anroid Auto gibi üçüncü parti uygulamalarına oldukça temkinli yaklaşan Toyota, bu konudaki tutumunu değiştirerek Android kullanıcılarını mutlu edecek gibi duruyor.

Android Auto desteğinin, Toyota araçlarında doğrudan sunulmasına ilişkin resmi açıklamanın Ekim ayı itibariyle yapılması bekleniyor.

Kaynak: Bloomberg

 

Posted by Sevde Çakmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir