Toyota’nın Sürücüsüz Pizza Teslimat Aracı, Black Mirror Hayranlarını Korkuttu

Toyota’nın Pizza Hut’la ortaklaşa olarak kullanıma sunacağı sürücüsüz pizza teslimat aracı, Black Mirror hayranlarını korkuttu. Bu aracın, Black Mirror’ın bir bölümünde yayaya çarpan sürücüsüz pizza teslimat aracıyla olan benzerliği sosyal medya üzerinden oldukça fazla tepki aldı.

Toyota CES 2018’de Amazon, Uber ve Pizza Hut ile ortaklaşa bir sürücüsüz elektrikli araç geliştirdiğini duyurdu. Bunun üzerine Pizza Hut, kullanıldığı yere göre amacı da değişecek olan e-Palette isimli bu minivanı pizza teslimatı için kullanacağını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından tepkiler de gecikmedi. Black Mirror’ın ‘Crocodile’ isimli bölümünde e-Palette’le oldukça benzerlik gösteren sürücüsüz bir pizza teslimat aracı, bir yaya çarpıyordu.

Black Mirror’ın resmi Twitter hesabı tarafından Pizza Hut’ın tanıtım gönderisinin altına, “Bunun nasıl devam edeceğini biliyoruz” gönderisi paylaşıldı. Bu gönderinin altına Pizza Hut, “ Hayır, biz Fence’s değiliz” diyerek dizideki pizza markasıyla aynı hatayı yapmayacaklarına dair göndermede bulundu.

Açıklama çoğu kişiyi tatmin etmedi elbette. Geleceğe karanlık bir ayna tutan Black Mirror’ın bize sunduğu öngörülerin gerçekleşme ihtimalinin her geçen gün arttığını görmek hepimizi biraz daha karamsar yapıyor.

Kaynak: Business Insider

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir