Uber’in ‘Uçan Arabaları’ 2020’de Los Angeles Semalarında Olacak

Uber’in “uçan araba” projesi Elevate’in ilk nerede kullanılacağı ve bu fütüristik hizmetin nihai olarak nasıl görüneceği ile ilgili bir dizi önemli duyuru yapıldı. Bu duyuruların yanında, uçan taksilerin hayatımızda nasıl yer alabileceği ile ilgili bir de video yayınlandı.

Uber’in ürün müdürü Jeff Holden bugün Lizbon’daki Web Zirvesinde yaptığı bir konuşmada, şirketin uçan taksi projesi Elevate hakkındaki ayrıntıları açıkladı. Holden, 2020’ye kadar projenin pilot uygulamasının yapılacağı şehirlerden birinin Los Angeles olacağını belirtti. Diğer iki şehir ise Dallas ve Dubai olacak.

NASA’dan Lojistik Destek

Holden ayrıca, şirketin NASA ile bir anlaşma gerçekleştirdiğini de açıkladı. Anlaşmaya göre NASA, bu alçak uçuşları yönetebilmek üzere yeni bir hava trafiği kontrol sistemi yaratmaları için Uber’e lojistik destek verecek.

Uber, proje tamamlandığında günlük hayatımızda nasıl yer edebileceğine dair bir tanıtım videosu da yayımladı. Bu videoda çalışan ve bir an önce evdeki çocuklarına ulaşmak isteyen bir annenin gözünden bu sistemin nasıl görünebileceği anlatılıyor.

Kaynak: The Verge

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir