Virgin Hyperloop One Elon Musk’ın Hız Rekorunu Kırdı

Yeni gerçekleştirilen testte, Virgin Hyperloop One’ın saatte yaklaşık 387 km hıza ulaşarak bir önceki hız rekorunu kırdığı belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda Virgin grupla yapılan ortaklık sonucunda, “Virgin Hyperloop One” olarak anılmaya başlanan Hyperloop One sisteminde önemli bir adım atıldı. Virgin Hyperloop One, ağustos ayında Elon Musk tarafından elde edilen saatte 355 km’lik hız rekorunu, 387 km ile kırarak yeni bir rekora imza attı.

Kırılan bu rekor hala Hyperloop One için tasarlanan hızdan oldukça uzak. Daha önce yapılan açıklamalara göre bu ulaşım aracının ulaşması beklenen nihai hız 1.126 km.

Virgin Hyperloop One, dünyanın ilk tam ölçekli hyperloop test sahası olan DevLoop’un üçüncü faz testinin tamamlandığını açıkladı.

Testin bu aşamasında şirket, atmosferik koşullar ve vakum koşulları arasındaki test bölmelerinin geçişine yardımcı olan yeni bir hava kilidi kullandıklarını açıkladılar.

Yeni Rekor, Yeni Yatırım, Yeni Başkan

Virgin Hyperloop One; hız rekorunun yanında şirketin 50 milyon dolar daha yatırım almayı başardığı açıklamasını da yaptı. Ayrıca, Richard Branson’a “Bağımsız Yönetim Kurulu Başkanı” unvanı verildiği de belirtildi.

Kaynak: Futurism

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir