Westworld İkinci Sezon Tanıtımını Hiper Gerçekçi Robot Fred’le Yaptı

HBO’nun sevilen bilim kurgu dizisi Westworld’ün yeni sezon tanıtımı için geliştirilen hiper gerçekçi bir insansı robot, gizli kameralarla donatılmış bir bara yerleştirildi ve gerçekçiliğiyle insanların tüylerini ürpertmeyi başardı.

Dünya çapında milyonlarca hayranı olan Westworld önümüzdeki günlerde ikinci sezonuyla yeniden karşımıza çıkacak. Beklenen gün yaklaşırken dizinin yayınlanacağı Now TV, yeni sezon için diziye yaraşır bir tanıtım hazırladı.

Robotik şirketi Engineered Arts, Now TV için Fred isimli hiper-realistik bir robot üretti. 55 yaşındaki bir Londralı olan Tedroy Newell üzerinden modellenen Fred, Newell’in neredeyse birebir kopyası olabilecek şekilde titizlikle hazırlandı. Bunun için metal iskelet, silikon cilt, gerçek saç ve akrilik gözler de dahil olmak üzere on binlerce bileşen ve yüz binlerce bilgisayar kodu kullanıldı.

Fred daha sonra gizli kameralarla donatılmış bir bara yerleştirildi ve burada insanlarla sohbet etmeye başladı. Yalnızca biralarını içmek için geldikleri barda böyle sıra dışı bir durumla karşılaşan insanların tepkilerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Fred’in hazırlanışını merak edenler için de şu videoyu aşağıya bırakıyoruz:

Kaynak:

Posted by Derya Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir