Reklamlar Dile Geldi: Google Destekli AdLingo İnternet Reklamları ile Sohbet Etmenizi Sağlıyor

Yeni nesil pazarlama platformu AdLingo, sohbet botları ve yapay zeka teknolojilerinden yararlanarak internetteki reklamları daha etkileşimli hale getirmeyi amaçlıyor.

Yapay zeka destekli sohbet botları, geleceğin dünyasında alışveriş deneyimimizi şekillendiren önemli araçlardan biri olacak. Zaten halihazırda, pek çok e-ticaret sitesinin canlı destek hatlarında – fark etmesek bile- yapay zekalar ile mesajlaşıyoruz.

Google’ın gelecek vadeden girişimleri desteklemek amacıyla kurduğu Area 120 kuluçka merkezinden çıkan AdLingo adlı girişim; sohbet botlarını sadece canlı destek hatlarında değil, internette verilen reklamların tümünde tıpkı bir “sanal satış sorumlusu” gibi kullanmak istiyor.

Geliştirilen bu yeni dijital pazarlama modelinde, kullanıcı internette gördüğü bir reklamın üzerine tıkladığında AdLingo onu markanın sohbet botuna bağlıyor ve kullanıcı ürünle ilgili merak ettiği bilgileri sohbet botu ile konuşarak öğrenebiliyor. AdLingo, Tophetter ve Kia gibi önemli markalarla yaptığı çalışmalarla kısa süre içinde adını duyurmayı başardı.

Kaynak: Engadget

Posted by Özge Uçar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir